Internet Explorer 6 ile 16px altında katman yüksekliği

 


Internet Explorer 6 ile CSS uyumu sağlamak ve problemsiz katmanlar oluşturmak, deveye hendek atlatmak kadar zor olabiliyor kimi zaman icon smile Internet Explorer 6 ile 16px altında katman yüksekliğiMevzu ise katmanlardaki yükseklik problemi. Eğer bir katmanın yüksekliğini 16px ebadından daha düşük tutuyorsanız, Internet Explorer 6 üzerinde o değer geçerli olmaz ve daima 16px olarak kalır. Yani Internet Explorer 6 ile bir katmana verebileceğiniz en düşük yükseklik değeri 16px olur. Ne kadar saçma değil mi? icon smile Internet Explorer 6 ile 16px altında katman yüksekliğiNeyse, çözümünü bulduk tabi.

Internet Explorer 6 ile 16px altında katman yüksekliği

Eğer katmanın yüksekliği 16px altında olacaksa, Internet Explorer 6 ile problem yaşamamak için, katmanın stilleri arasına karakter boyutunu 0 olarak tanımlamalısınız. Yani alttaki gibi icon wink Internet Explorer 6 ile 16px altında katman yüksekliği

?


1
font-size:0;


alıntı : dmry

HASAN BASRİ BALCI

2005 yılından bu yana web tasarım ve programlama üzerine çalışıyorum.. Meslek hayatımda, bildiklerimi, gördüklerimi, sevdiklerimi, fikirlerimi ve tecrübelerimi sizlerle paylaşıyorum.